neljapäev, 21. august 2014

Kolme sahtliga karp

Ühel õhtupoolikul, kui mul oli vaja välja lõigata kahe suurema karbi tükid, tegin ma väikese "apsaka". Võtsin ühe karbi põhimõõdud ning teise karbi kõrguse. Mõõtsin ja märkisin vajalikud mõõdud kenasti papile ning lõikasin välja ka. Alles siis, kui hakkasin neid karbiks kokku liimima, märkasin, et need mõõdud niimoodi koos ei lähe kokku tellitud karpide mõõtudega :D See on see, kui liiga hilja õhtul meisterdama hakata!
Need papitükid lihtsalt seisid kapinurga peal mitmeid päevi ning ootasid, et mida ma nendega pihta hakkan. Muidugi oleksin võinud teha niiöelda traditsioonlise laekatüüpi karbi, kuid seda ma ei tahtnud. Ühe sahtliga karpi ka ei tahtnud teha. Siis mul tuli meelde, et nägin kunagi Mailise karpi, millel on kolm sahtlit ja nendest kaks asuvad külgedel. Kui toda karpi esimest korda nägin, siis juba mõtlesin, et ma tahaksin ka sellise tegumoega karbi tegemist proovida, sest niimoodi külgedelt sahtleid lahti teha tundus mõnusalt praktiline. Ja mu tükkide kõrgus (20 cm) tundus ka täiesti sobiv kolme korruse jaoks.
Ja nii ma siis tegutsema asusingi... Sahtlite kohad mõõtsin ja kontrollisin mitu korda üle, et nüüd mõõtmisel midagi valesti ei läheks :D Täna andsin oma karbile viimase lihvi ja valmis see saigi :))))) Mõõdud sellel karbil on ca 25*20 cm ja kõrguseks 20 cm.

2 kommentaari: